top of page
  • withac

Польська пенсія для українців!


Відповідно до польсько-української угоди про соціальне забезпечення від 18 травня 2012 року право на пенсію за віком для українців не залежить від страхового стажу. Вам потрібно лише довести будь-який період польської страховки. Якщо українець, який народився після 1948 року, доведе польські періоди сплати внесків: 20 років для жінок та 25 років для чоловіків - він отримуватиме мінімальну пенсію в Польщі. Така особа отримуватиме мінімальну польську пенсію за віком незалежно від держави проживання пенсіонера.

Особа, яка не відповідає умові щодо періодів сплачування внескiв (20 років для жінок та 25 років для чоловіків), лише після додання польського та українського страхових періодів, отримає мінімальну субсидію, якщо він постійно проживає в Польщі. Тобто, якщо українець має 20 років страхового стажу в Україні та 5 років у Польщі, він буде отримувати мінімальну польську пенсію за віком за умови постійного проживання в Польщі.

Якщо ви пропрацювали якись період у Польщі і за вас роботодавець оплачував пенсійні внески - то як досягнете пенсійного віку можете подати в ЗУС заяву і вам нарахують пенсію за цей пропрацьований період і будуть виплачувати, навіть якщо ви певернетесь в Україну.

#польськапенсія #пенсіядляукраїнці

15 переглядів0 коментарів
bottom of page