top of page

СУДИМІСТЬ ІНОЗЕМЦІВ, ІНОЗЕМЦІ ОШТРАФОВАНІ І ПРАВО НА В’ЇЗДЗакон про іноземців не передбачає прямо, що будь-яка заборгованість стає підставою для прикордонної служби для відмови в’їзду для іноземця до Польщі.

Закон про інозeмців передбачає, що прикордонна служба відмовляє (не «може відмовити», відмовляє, тобто це не залежить від рішення прикордонника) іноземцю в’їхати до Польщі, якщо він фігурує в переліку осіб, яких в’їзд до Польщі є небажаним (таку особу включають автоматично і до СІС, тобто до такого самого списку, тільки «шенгенського»).

Кого, з-посеред судимих та оштрафованих, або таких, що мають борги, включають до такого списку?

До нього трапляють іноземці, яких:

1) було засуджено в Польщі за умисний злочин (теж податковий умисний злочин) на штраф (якого не було сплачено) і позбавлення волі,

2) було засуджено в будь-якій країні за умисний злочин, за якого вчинення передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк принаймні трьох років,

3) було засуджено в Польщі та іншій країні Шенген на покаранна у виді позбавлення волі на строк довше року (тобто теж за злочин учинений неумисно).

Особи, що трапляють до такого переліку, автоматично теж підлягають депортації з забороною в’їзду.

У підсумку:

4) особи, що мають цивільні борги, теж неоплачені судові рішення – до такого списку не трапляють,

5) особи, яких суд засудив на штраф за умисний злочин, але штраф було оплачено вчасно - до такого списку не трапляють,

6) особи, яких суд засудив на штраф за неумисний злочин, навіть якщо штрафу не було сплачено - до такого списку не трапляють,

7) особи оштрафовані (чи судом, чи поліцією, чи прикордонниками) за адміністративні правопорушення, навіть якщо вони штрафів не заплатили - до такого списку не трапляють,

особи покарані у виді обмеження волі (наприклад громадські роботи) - до такого списку не трапляють

9) особи покарані у виді позбавлення волі до року (чи умовно, чи неумовно) за неумисний злочин - до такого списку не трапляють.

Українець, який має в Україні судимість за умисне вбивство, умисне тяжке тілесне ушкодження, торгівлю людьми, захоплення заручників, зґвалтування, розбій, відмивання коштів, мав би потрапити до такого переліку, але на практиці це може статися лише, коли хтось на нього донесе.

Найчастішим випадком заборони в’їзду є неоплачені штрафи за контрабанду значних масштабів (дрібну вважають адміністративним правопорушенням).

Особи, що скоїли у Польщі ДТП, в якому є потерпілий, можуть не хвилюватися. Це неумисний злочин.

Особи, що мають судимість за п’яне водіння (трапляється часто) і не оплатили штрафу – потраплять до цього списку.

ДОЗВІЛ НА ТИМЧАСОВЕ ПЕРЕБУВАННЯ

Дозвіл на тимчасове перебування (польсь. zezwolenie na pobyt) видає (за заявою іноземця) воєвода за місцем проживання іноземця.

Польське законодавство не передбачає дозволу на тимчасове перебування без визначеної мети. Мета перебування має стосуватися до потреби перебування мінімально 3 місяців.

Аби подати заяву на перебування, іноземець має бути присутнім у Польщі (передбачається виняток для возз’єднання з сім’єю). Заяву треба подати особисто і здати відбитки пальців. Особа, що перебуває у Польщі нелегально, не може подати заяви. Заяву можна відправити поштою (це зокрема вагоме, коли не можна подати особисто вчасно), однак адміністрація воєводи вимагатиме прибуття з метою здачі відбитків пальців. Від імені дитини заяву може подати один з батьків (або встановлений судом піклувальник). Для дітей старших за шість років вимагають їхньої присутності, вони здають відбитки пальців.

Вiталiй Гачковський

україномовний/русскоязычный юрист в лодзi

Tel. 603 899 057, email: withac@wp.pl


9 переглядів0 коментарів
bottom of page